Dulap rezistent incendiu - substanțe inflamabile/periculoase clasa S60P și S2, dimensiuni exterioare: 1189 x 1282 x 559mm, greutate 516kg, 2 polițe

Descriere
Nivelul de siguranță antifoc S60P conform standardului EN 1047-1
Protecție antiefracție S2 conform standardului EN 14450, clasa B conform VDMA
Dulap metalic arhivă de siguranta antiefracție S2 și ignifug S60P - dulap metalic arhiva de siguranță S2 cu protecție contra incendiului S60P cu corpul și ușile au pereți multipli. Ușă cu grosimea de 95 mm, cu mecanism cu bolțuri pe toate părțile. Umplutura și etanșarea specială protejează documentele, dosarele, banii etc. de foc și apă de stingere. Dulapul pentru valori a trecut testele de certificare efectuate de TU Braunschweig.
În serie cu încuietoare de seif și blocare tip bară dublă (armături și balamale proeminente de 60 mm), contra unui supliment de preț seiful de perete poate fi dotat cu încuietoare electronică.
Standard cu polițe reglabile în înălțime și găuri pentru fixare de podea, culoarea gri deschis RAL 7035.
Caracteristicile de bază S60P conform EN 1047-1: Timp de 60 de minute în cazul unui incendiu (1090 °C), temperatura în interiorul seifului nu va depăși 170 °C, iar la căderea de la etajul 3 (9,15 m) în caz de incendiu, interiorul seifului rămâne nedeteriorat.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | gri deschis RAL7035 ![]() |
| design | ignifug |
| număr polițe | 2 buc. |
| greutate | 516 kg |
| adâncime | 559 mm |
| adâncimea interioară | 390 mm |
| înălțime | 1189 mm |
| înălțime interioară | 1088 mm |
| lățime | 1282 mm |
| lăţimea interioară | 1170 mm |






