Seif rezistent la incendiu - dulap de siguranță antifoc, clasa S60DIS și S2, dimensiuni exterioare: 1270 x 540 x 620mm, greutate 400kg,

Descriere
Nivelul de siguranță anti-incendiu S60DIS conform standardului EN 1047-1
Protecție anti-efracție S2 conform standardului EN 14450
Dulap de siguranță rezistent la foc - seif antifoc protejare informații date pe suport magnetic, corpul și ușile au pereți multipli. Ușă cu grosimea de 151 mm, cu mecanism cu bolțuri pe toate părțile. Umplutura și etanșarea specială protejează de foc și apă de stingere mediile de date depozitate, precum CD-uri/DVD-uri, benzi magnetice și dischete. Dulapul pentru valori a trecut testele de certificare efectuate de TU Braunschweig.
În serie cu încuietoare de seif și blocare tip bară dublă (armături și balamale proeminente de 60 mm). Contra unui supliment de preț poate fi dotat cu încuietoare electronică. Standard cu soclu înalt de 85 mm și două găuri pentru ancorare în podea.
Caracteristicile de bază S60DIS conform EN 1047-1: Timp de 60 de minute în cazul unui incendiu (1090 °C), temperatura în interiorul seifului nu va depăși 50 °C, iar la căderea de la etajul 3 (9,15 m) în caz de incendiu, interiorul seifului rămâne nedeteriorat. Umiditatea din seif nu trebuie să depășească 85% datorită utilizării agenților de stingere.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | gri deschis RAL7035 ![]() |
| design | pentru sistemele de stocare a fișierelor |
| greutate | 400 kg |
| adâncime | 620 mm |
| adâncimea interioară | 387 mm |
| înălțime | 635 mm |
| înălțime interioară | 400 mm |
| lățime | 540 mm |
| lăţimea interioară | 380 mm |








