Seif anti-foc - dulap de siguranță cu protecție contra incendiului (clasa S60P, S2), HxLxl: 615x463x427 mm, greutate 118 kg, 1 polițe

Descriere
Nivelul de siguranță anti-incendiu S60P conform standardului EN 1047-1
Protecție antiefracție S2 conform standardului EN 14450, clasa B conform VDMA
Dulap metalic de siguranță antifoc de birou tip seif ignifug - dulap metalic arhivă de siguranță cu protecție contra incendiului, corpul și ușile au pereți multipli. Dulap ignifug de siguranță tip seif ignifug avînd ușa cu grosimea de 95 mm, cu mecanism cu bolțuri pe toate părțile pentru documente, bibliorafturi, bunri de valoare. Umplutura și etanșarea specială protejează documentele, dosarele, banii etc. de foc și apă de stingere. Dulap de siguranță antifoc de birou pentru valori a trecut testele de certificare efectuate de TU Braunschweig.
În serie cu încuietoare de seif și blocare tip bară dublă (armături și balamale proeminente de 60 mm), contra unui supliment de preț seiful de perete poate fi dotat cu încuietoare electronică.
Standard cu polițe reglabile în înălțime și găuri pentru fixare de podea, culoarea gri deschis RAL 7035.
Caracteristicile de bază S60P conform EN 1047-1: Timp de 60 de minute în cazul unui incendiu (1090 °C), temperatura în interiorul seifului nu va depăși 170 °C, iar la căderea de la etajul 3 (9,15 m) în caz de incendiu, interiorul seifului rămâne nedeteriorat.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | gri deschis RAL7035 ![]() |
| design | ignifug |
| număr polițe | 1 buc. |
| greutate | 118 kg |
| adâncime | 427 mm |
| adâncimea interioară | 272 mm |
| înălțime | 615 mm |
| înălțime interioară | 514 mm |
| înălțimea deschiderii | 499 mm |
| lățime | 463 mm |
| lăţimea deschiderii | 328 mm |
| lăţimea interioară | 351 mm |








