Cuvă rabatabilă cu tavă intermediară perforată, volum 600 l, cap. port. 800 kg, lxLxH: 1500x1060x820 mm, vopsea pulbere, roșu RAL3000

Descriere
- pentru materiale în vrac, deșeuri industriale etc.
- cu mecanism de derulare
Container basculant metalic tip cuvă basculabilă. Cuvă basculantă din tablă sudată cu grosimea de 3 mm, impermeabilă, cu margine întărită pe tot perimetrul. Cuvă rabatabilă cu cadru de bază stabil cu buzunare pentru stivuitor. Pliabil la orice înălţime, cablu de tracțiune pentru eliberare înclinată de la scaunul șoferului. După golire, cuva pivotează înapoi în poziția inițială și este blocată. La golire, containerul trebuie asigurat cu un lanț împotriva alunecării nedorite de pe furca stivuitorului. Lanțul și cablul sunt incluse în livrare. Suprafață galvanizată sau vopsită cu pulbere în patru culori de bază.
Disponibil în varianta de bază cu fund dublu sau/și robinet de evacuare. Containerul poate fi prevăzut și cu roți.
Accesorii:
Set roți – 2 roți fixe și 2 roți pivotante din poliamidă, diametrul roții ø 200 mm, lățimea 50 mm, cu rulmenți și frână dublă. Rotire foarte ușoară a roților datorită coroanei duble cu bile, protejată prin etanșare suplimentară. Din material care este în mare măsură rezistent la acizi și baze și stabil la temperaturi cuprinse între -20°C și +80°C.
Vă recomandăm să comandați roțile împreună cu containerul, acestea sunt atașate sub supraveghere specializată.
Capac rabatabil - containerele de tip 1 și 2 po t fi dotate, în toate mărimile, un capac rabatabil. Acesta se poate deschide de pe ambele părți și se poate asigura cu un lanț. Este galvanizat sau vopsit cu pulbere.
Capacul rabatabil nu poate fi montat ulterior și trebuie comandat odată cu containerul basculant.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | roșu RAL 3000 ![]() |
| greutate | 187 kg |
| sarcină nominală | 800 kg |
| volum | 600 l |
| înălțime | 820 mm |
| înălțimea marginii frontale | 650 mm |
| lățime | 1060 mm |
| lungime | 1500 mm |


















