Container metalic tip cuvă basculabilă, volum 1700 l, cap. port. 1200 kg, lxLxH: 2045x1560x1110 mm, vopsea pulbere, galbenă RAL1033

Descriere
- pentru materiale în vrac, deșeuri industriale etc.
- cu mecanism de derulare
Container basculant metalic tip cuvă basculabilă. Cuvă basculantă din tablă sudată cu grosimea de 3 mm, impermeabilă, cu margine întărită pe tot perimetrul. Cuvă rabatabilă cu cadru de bază stabil cu buzunare pentru stivuitor. Pliabil la orice înălţime, cablu de tracțiune pentru eliberare înclinată de la scaunul șoferului. După golire, cuva pivotează înapoi în poziția inițială și este blocată. La golire, containerul trebuie asigurat cu un lanț împotriva alunecării nedorite de pe furca stivuitorului. Lanțul și cablul sunt incluse în livrare. Suprafață galvanizată sau vopsită cu pulbere în patru culori de bază.
Disponibil în varianta de bază cu fund dublu sau/și robinet de evacuare. Containerul poate fi prevăzut și cu roți.
Accesorii:
Set roți – 2 roți fixe și 2 roți pivotante din poliamidă, diametrul roții ø 200 mm, lățimea 50 mm, cu rulmenți și frână dublă. Rotire foarte ușoară a roților datorită coroanei duble cu bile, protejată prin etanșare suplimentară. Din material care este în mare măsură rezistent la acizi și baze și stabil la temperaturi cuprinse între -20°C și +80°C.
Vă recomandăm să comandați roțile împreună cu containerul, acestea sunt atașate sub supraveghere specializată.
Capac rabatabil - containerele de tip 1 și 2 po t fi dotate, în toate mărimile, un capac rabatabil. Acesta se poate deschide de pe ambele părți și se poate asigura cu un lanț. Este galvanizat sau vopsit cu pulbere.
Capacul rabatabil nu poate fi montat ulterior și trebuie comandat odată cu containerul basculant.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | galben RAL1033 ![]() |
| greutate | 310 kg |
| sarcină nominală | 1200 kg |
| volum | 1700 l |
| înălțime | 1110 mm |
| înălțimea marginii frontale | 850 mm |
| lățime | 1560 mm |
| lungime | 2045 mm |
















