Dulap arhivare desene și planșe, 10 sertare, format A1, albastru RAL5010


Descriere
Dulapurile de desen pentru depozitarea orizontală a desenelor și documentelor.
- sudate din tablă de oțel acoperită cu pulbere de înaltă calitate
- sertare pe ghidaje telescopice cu bile cu extensie de 600 mm, i.e. 94% pentru sertarele format A1 sau 68% pentru formatul A0
- înălțime de spațiu uniformă de 47 mm și capacitate de încărcare a sertarului de 40 kg
- un arc articulat continuu pe partea din față în interiorul sertarelor previne deteriorarea desenelor și a documentației la deschiderea/închiderea sertarelor
- dulapurile sunt echipate cu încuietoare centrală
Dulapurile în design standard nu pot fi stivuite una peste alta.
Poate fi folosit doar independent sau așezat pe un soclu, sau pe un dulap armat de același format nu poate fi construit un alt dulap deasupra acestuia.
Contra cost, dulapul poate fi echipat ulterior cu un soclu, vezi Accesorii.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | albastru RAL5010 ![]() |
| format | A1 |
| numărul de sertare | 10 buc. |
| greutate | 125 kg |
| adâncime | 670 mm |
| adâncime sertar | 636 mm |
| înălțime | 770 mm |
| lățime | 970 mm |
| lăţime sertar | 894 mm |
















