Dulap metalic de siguranță tip seif pentru documente cu protecție sporită la foc, HxLxl: 1950 x 1260 x 550 mm, gri RAL7035


Descriere
Dulap metalic de siguranta cu polite tip seif antifoc destinat depozitarii sau arhivarii sigure documentelor importante, bibliorafturilor, dosarelor, bunurilor de valoare, protejându-le de foc și acces neautorizat. Dulap de siguranță tip seif ignifug fără certificare specializată în domeniul de utilizare indicat. Corpul și ușile dulapului au pereți dubli, ușile sunt sudate din tablă cu grosimea 1,0 mm și umplute cu vată minerală ignifugă.
Mecanism de blocare cu bolțuri în trei părți (5 bolțuri), care este acționat cu o încuietoare de seif clasa A conform VDMA. Spațiul liber dintre ușă și corp este etanșat cu o bandă specială necombustibilă. Polițe reglabile pe înălțime, capacitatea de încărcare 80 kg. Construcție vopsită complet cu pulbere de calitate. Contra unui supliment de preț, este disponibilă o casetă de valori interioară. Standard în gri deschis RAL 7035.
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | ușă batantă dublă |
| culoare | gri deschis RAL7035 ![]() |
| număr polițe | 4 buc. |
| greutate | 252 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 80 kg |
| adâncime | 550 mm |
| adâncimea interioară | 458 mm |
| înălțime | 1950 mm |
| înălțime interioară | 1787 mm |
| lățime | 1260 mm |
| lăţimea interioară | 1150 mm |








