Container stivuibil tip boxcontainer UNIVERSAL Corlette, mobil, ochiuri 500x260 mm, LxlxI: 2400 x 1150 x 1850 mm

Descriere
- potrivite în special pentru transportarea cu camionul a mărfurilor
- se pot stivui de trei ori
Construcție portantă pliabilă din țevi de oțel cu diametrul 1”, care permite o stivuire de până la trei ori. Cadru inferior pliabil din țeavă pătrată, cu capacitate portantă ridicată, și PAL neted.
Pereți din plasă de sârmă cu ochi de dimensiune mare. Pereți frontali cu tuburi de sprijin montate orizontal, fiecare la o înălțime de 480 și 990 mm.
Constru cție din oțel vopsită în albastru RAL5012. Cu patru roți pivotante, din care una cu sistem de blocare.
Prin așezarea boxelor pliate una în alta, puteți economisi până la 75% din spațiul de stocare (care ar fi necesar pentru boxele goale).
- pliabil
- pentru transport pe camion, cadru inferior la același nivel (cadrul cu margini rotunjite, fără proeminențe)
- rame laterale cu forme speciale pentru stivuire
- pregătirea pentru montarea arborelui
- cuplaj
- profil în U cu gheare de stivuire integrate
- stivuirea ghearelor
- PAL 16 mm
- roti/role pivotante din poliamidă de 125 mm
- o roată/rolă direcțională (blocare direcție)
- suprafața de încărcare L×l: 2320×1100 mm
- înălțimea umplerii: 1615 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 2400 x 1100 |
| dimensiuni ochiuri | 500 x 260 mm |
| numărul de etaje | 1 buc. |
| stivuire | 3 buc. |
| capacitate | 1000 kg |
| greutate | 121 kg |
| sarcină nominală | 800 kg |
| sarcină nominală poliță | 800 kg |
| 0 | 170 mm |
| adâncime exterioară | 1150 mm |
| înălţimea exterioară | 1850 mm |
| înălţimea platformei | 250 mm |
| lungimea exterioară | 2400 mm |





















