Roată pivotantă cu frână, anvelopă, diametru Ø 260 mm, cap. port. 200 kg

Descriere
- capacitate portantă până la 250 kg
- diametru până la 400 mm
Roată cu anvelopă neagră pe jantă metalică cu rulment și carcasă din tablă de oțel presată, galvanizată. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jantă din oțel galvanizat cu rulmenți. Anvelopă în culoare neagră cu șanțuri longitudinale. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ. Roata pivotantă ø 260 mm ar e o placă de 230x125 mm, cu pasul orificiilor 190x75 mm.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| dimensiune placă | 175 x 175 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 140 x 140 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| sarcină nominală | 200 kg |
| diametrul găurii | 15 mm |
| diametrul roții | 260 mm |
| înălțime | 295 mm |
| lăţimea roții | 85 mm |



