Roată fixă cu furcă, roată din plastic, diametru Ø 250 mm, cap. port. 1500 kg

Descriere
Roată din plastic solid alb cu rulemnt și carcasă din piese din oțel sudate, toate galvanizate. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Roți din plastic solid, alb, cu rulmenți. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată cu furcă fixă |
| dimensiune placă | 138 x 110 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 105x75 / 80 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliamidă |
| sarcină nominală | 1500 kg |
| diametrul roții | 250 mm |
| înălțime | 420 mm |
| lăţimea roții | 60 mm |





