Roată pivotantă cu frână pentru transport sarcini relativ grele, jantă turnată, bandaj poliuretan, diametru Ø 200 mm, cap. port. 1000 kg

Descriere
Roată din poliuretan turnat dur, cu jeantă din aluminiu turnat cu rulemnt și carcasă din piese din oțel sudate, toate galvanizate. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jante turnate din aluminiu, cu rulmenți. Suprafețe de rulare din poliuretan turnat de cea mai înaltă calitate - duritate 95 +/- 3 Shore A. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| dimensiune placă | 138 x 110 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 105x75 / 80 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliuretan |
| sarcină nominală | 1000 kg |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 200 mm |
| înălțime | 245 mm |
| lăţimea roții | 50 mm |



