Roată fixă cu furcă pentru transport sarcini relativ grele, jantă turnată, bandaj poliuretan, diametru Ø 250 mm, cap. port. 1300 kg

Descriere
Roată din poliuretan turnat dur, cu jeantă din aluminiu turnat cu rulemnt și carcasă din piese din oțel sudate, toate galvanizate. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jante turnate din aluminiu, cu rulmenți. Suprafețe de rulare din poliuretan turnat de cea mai înaltă calitate - duritate 95 +/- 3 Shore A. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată cu furcă fixă |
| dimensiune placă | 138 x 110 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 105x75 / 80 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliuretan |
| sarcină nominală | 1300 kg |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 250 mm |
| înălțime | 295 mm |
| lăţimea roții | 50 mm |



