Roată pivotantă cu furcă din oțel inoxidabil, roată poliamidă, diametru Ø 150 mm, capacitate portantă 180 kg

Descriere
- roată din poliamidă cu rezistență redusă la rulare
- rezistente la substanțe chimice
Roată din poliamidă cu rulment și carcasă din tablă de oțel presată, galvanizată. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șu rub și piuliță. Fixarea roții în furcă prin șurub și piuliță, cu rulmenți. Roți din poliamidă albă, rezistente la deteriorări mecanice și produse chimice agresive. Roți din poliamidă cu rezistență redusă la rulare, rezistente la temperaturi cuprinse între -15°C și +80°C. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
- role din poliamidă cu carcasă din oțel inoxidabil
Rolă din poliamidă albă cu lagăr de alunecare și carcasă din oțel inoxidabil - potrivită pentru companiile din industria alimentară. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Roți din poliamidă cu lagăr de alunecare. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă |
| dimensiune placă | 133 x 105 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 105 x 80 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliamidă |
| sarcină nominală | 180 kg |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 150 mm |
| înălțime | 182 mm |
| lăţimea roții | 40 mm |



