Roată pivotantă cu frână, bandaj din cauciuc gri, diametru Ø 200 mm, cap. port. 205 kg

Descriere
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, fixare galvanizată în flanșă prin șurub și piuliță
- jantă din oțel galvanizat cu rulmenți
- suprafeţe de rulare din cauciuc gri care nu lasă urme
- roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| dimensiune placă | 135 x 110 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 105x75 / 80 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | cauciuc gri |
| sarcină nominală | 205 kg |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 200 mm |
| înălțime | 235 mm |
| lăţimea roții | 50 mm |



