Roată pivotantă, cauciuc, diametru Ø 100 mm, cap. port. 70 kg

Descriere
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, fixare galvanizată în flanșă prin șurub și piuliță
- jantă din oțel galvanizat
- suprafeţe de rulare din cauciuc negru care nu murdărește podeaua
- cu coroană dublă cu bile în capul rotativ
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă |
| dimensiune placă | 104 x 80 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 84x64 / 76x56 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | cauciuc negru |
| sarcină nominală | 70 kg |
| diametrul găurii | 9 mm |
| diametrul roții | 100 mm |
| înălțime | 128 mm |
| lăţimea roții | 30 mm |



