Taburet de lucru atelier productie ergonomic rotativ pentru industrie TECHNO cu șezut înclinat, șezut din poliuretan neagru

Descriere
Taburet de lucru rotativ atelier producție industrială ergonomic durabil profesional tip scaun de lucru fără spătar. Taburetele de lucru sunt scaune fără spătar, de obicei mai compacte și mai ușor de manevrat. Sunt ideale pentru lucrul în spații mici sau pentru activități care nu necesită un spătar (precum munca în ateliere, la bancuri de lucru, în industria auto. etc.).
Taburet de lucru atelier industrial rotativ TECHNO potrivit și pentru ateliere de producție cu șezut înclinat, șezut din poliuretan neagru - mobilier industrial - echipament pentru atelier. Datorită mecanismului utilizat, unghiul de înclinare și înălțimea scaunului se pot regla cu o singură mână. Suprafață a scaunului deosebit de mare din poliuretan de înaltă calitate, anti-alunecare. Materialul rezistent la praf, substanțe chimice, uleiuri și solvenți nu absoarbe apă, este ușor de îngrijit și poate fi dezinfectat.
Crucea metalică stabilă cu 5 brațe dotată cu sistem de glisare pe podea, acoperită cu vopsea neagră. Amortizor pneumatic înalt, în varianta cromată.
Dimensiuni/alti Parametri
| cadru | cu glisoare |
| cotiere | nu |
| material husă | poliuretan |
| spătarul | nu |
| suport pentru picioare | nu |
| adâncime șezut | 320 mm |
| diametru cadru | 630 mm |
| înălțimea max. șezut | 650 mm |
| înălțimea min. șezut | 440 mm |
| lățime șezut | 360 mm |





