Taburet de lucru atelier productie ergonomic rotativ pentru industrie VARIANT, șezut din poliuretan negru, inel de sprijin pentru picioare.

Descriere
Taburet de lucru rotativ atelier producție industrială ergonomic durabil profesional tip scaun de lucru fără spătar. Taburetele de lucru sunt scaune fără spătar, de obicei mai compacte și mai ușor de manevrat. Sunt ideale pentru lucrul în spații mici sau pentru activități care nu necesită un spătar (precum munca în ateliere, la bancuri de lucru, în industria auto. etc.).
Taburet de lucru atelier industrial rotativ VARIANT potrivit și pentru ateliere de producție cu șezut din poliuretan negru - mobilier industrial - echipament pentru atelier. Mecanismul cu amortizor pneumatic pentru reglarea simplă pe înălțime, în combinație cu forma ergonomică, asigură o susținere comodă și sigură în timpul lucrului. Scaunul din poliuretan, de înaltă calitate, anti-alunecare, rezistent la praf, substanțe chimice, uleiuri și solvenți, nu absoarbe apă. Crucea stabilă cu 5 brațe din poliamidă armată cu fibră de sticlă este dotată cu sistem de glisare pe podea.
Dimensiuni/alti Parametri
| cadru | cu glisoare |
| cotiere | nu |
| material husă | poliuretan |
| spătarul | nu |
| suport pentru picioare | da |
| adâncime șezut | 260 mm |
| diametru cadru | 630 mm |
| diametru suport picioare | 430 mm |
| înălțimea max. șezut | 710 mm |
| înălțimea min. șezut | 530 mm |
| lățime șezut | 300 mm |



