Cărucior metalic platformă pentru transport plăci VARIOfit cu 2 console laterale din țeavă tip balustradă, 1000 x 700 mm, cap. port. 500 kg


Descriere
Cărucior metalic platformă VARIOfit pentru transport plăci cu 2 console laterale din țeavă tip balustradă și cadru platformă de oțel sudat din profil cornier, acoperit cu vopsea cu pulbere RAL5010 albastru. Suprafețe de încărcare - placă MDF, decor fag; bare reglabile din oțel. Căruciorul poate fi echipat cu până la șapte bare suport (consultați accesoriile), în varianta de bază există două.
Două roți fixe și două roți pivotante cu frână centralizată Easy STOP, protecție pentru picioare și rulmenți. Roți cu bandaje din cauciuc gri, care nu lasă urme.
Frână centralizată EasyStop în comparație cu frâna clasică pe roată - funcționarea EasyStop este mult mai ușoară și mai comodă. După acționarea frânei centralizate, roțile pivotante sunt frânate în orice poziție. O blocare rapidă se realizează prin acționarea ușoară a pedalei în zona de operare a căruciorului sub suprafața de încărcare. Eliberarea are loc prin ridicarea pedalei.
Dimensiuni/alti Parametri
| suprafața de încărcare (L x l) | 1000 x 700 mm |
| numărul de etaje | 1 buc. |
| greutate | 40,5 kg |
| sarcină nominală | 500 kg |
| diametrul roții | 200 mm |
| înălțimea cadrului | 750 mm |
| înălţimea totală | 1040 mm |
| lăţimea exterioară | 700 mm |
| lungimea exterioară | 1070 mm |







