Cărucior ESD cu polițe tip dulap VARIOfit, 4 etaje, 1245 x 785 mm, fără uși


Descriere
Cărucioarele ESD cu platformă și/sau platforme suprapuse etajate (polițe etajate) sunt o soluție esențială în protejarea echipamentelor electronice și asigurarea unui mediu de lucru sigur, prevenind defectarea componentelor sensibile la descărcări electrostatice.
- cărucioare anti-statice ESD, construcție sudată din profile de oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL7024 gri închis, cu suprafață conductivă electric
- în același timp, acoperirea cu pulbere asigură o rezistență ridicată împotriva deteriorărilor mecanice
Cărucioare ESD antistatice cu polițe tip dulap
- patru polițe care pot fi reglate cu pas de 50 mm, suprafața de încărcare din plăci de lemn cu conducție electrică introduse în cadrul din oțel, sarcina nominală 80 kg
- pereți și usi din plasă vopsită, 50 × 50 × 4 mm
- mâner pliabil pentru remorcare împingând căruciorul
- două roți fixe și două roți pivotante, pe jante din plastic cu rulmenți cu bile
- roți cu conducție electrică din cauciuc plin gri, care nu lasă urme
- 2 roți pivotante cu frână centrală EasySTOP și protecție pentru picioare VARIOfit®
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 1200 x 800 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 1245 x 785 mm |
| număr polițe | 4 buc. |
| numărul de etaje | 5 buc. |
| greutate | 120,5 kg |
| sarcină nominală | 500 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 80 kg |
| diametrul roții | 200 mm |
| înălţimea totală | 1810 mm |
| lăţimea exterioară | 830 mm |
| lungimea exterioară | 1315 mm |







